You are currently viewing 10 įkvepiančių lietuviškų tinklaraščių apie tvaresnį maistą

10 įkvepiančių lietuviškų tinklaraščių apie tvaresnį maistą

Pavyzdys įkvepia!

 

Todėl sumanėme surinkti visus lietuviškus internetinius šaltinius, kuriuose galėtume rasti įkvėpimo nešvaistyti maisto.

 

Augalinę mitybą skatinantys tinklaraščiai sąmoningai į filtrą nepakliuvo, (nors tematiškai čia galėtų būti), jie turbūt išsiplėstų iki atskiro įrašo.

 

Čia rasite sąrašą to, ką pavyko rasti – 13 tinklaraščių, Facebook ar Instagram paskyrų, kuriose gausu patarimų, idėjų, žinių, receptų ir visko, kas susiję su tvaresniu maitimusi.

 

  1. Žalia žinutė tinklaraštis – žalios bendruomenės tinklaraštis, kuriamas drauge “Žalesnio gyvenimo įkvėimui”. Nepailstanti Monika, Žalios Žinutės įkūrėja, sukūrusi lietuviškų į tvarumą orientuotų iniciatyvų biblioteką, toliau siūlo itin tvarią idėją – kurti bendruomenišką tinklaraštį. Kaip pati Monika sako, “net neįsivaizduoju, kad Lietuvoje yra tokiu gėrybių, ir noriu, kad kuo daugiau žmonių sužinotų”. Stipriai palaikome iniciatyvą ir kviečiame sekti. (P.S. Ten rasite ir mūsų, Sustainable Gastro, rašytų įrašų.)

 

 

  1. Maisto bankas (puslapis, FB, IG) – Maisto bankas nusipelno išskirtinio dėmesio, nes tai bene pirmoji iniciatyva Lietuvoje, pradėjusi artikuliuoti maisto švaistymo problemą ir aktyviai tuo užsiimanti bene dešimtmetį. Svarbu šią iniciatyvą palaikyti, o sekant jų naujienas, tikrai galima gauti ir naudingos informacijos sau.

 

 

  1. Lietuvos vartotojų institutas ir jų iniciatyva Linkėjimai maistas – (puslapis, FB) Iniciatyva, skirta skleisti žinutei apie maisto švaistymą. Teikia daug naudingos informacijos apie kompostavimą, maisto nešvaistymo būdus – kaip apsipirkti, kaip planuoti maistą, kaip laikyti maisto produktus ir t.t.

 

 

  1. Nestoras maistas (puslapis, FB, IG) – asmeninis tinklaraštis, kuriame gausu augalinės kilmės patiekalų receptų, o svarbiausia – aibė patarimų ir įkvėpimo, padėsiančio kūrybiškai sunaudoti maisto likučius.

 

 

  1. Pusryciams.com (tinklaraštis, FB, IG) – asmeninis tinklaraštis, kuriame akys priverstos raibti nuo idėjų, o taip pat, dideliam mūsų džiaugsmui, skatinamas gaminimas iš maisto likučių (kuris, nori nenori, skatina tai daryti!)

 

 

  1. Viktorijakord (Viktorija Kordiukova) (IG) – dalinasi maisto receptais, patarimais tvaresniam gyvenimui, kalba apie maisto švaistymą, kompostavimą, tvarų maisto naudojimą, dalinasi būdais kaip sumažinti maisto švaistymą, kaip nieko neišmesti, panaudoti, ką daryti, kad produktai ilgiau švieži išliktų,

 

 

  1. Dar kas nors (blog‘as, instagram) – dalinasi ekologiškos ir minimalistinės gyvensenos patarimais, kalba apie maisto švaistymą, dalinasi patarimais kaip tai padaryti, kalba apie kompostavimą.

 

 

  1. Home of neutrals (tinklaraštis (parduotuvė), FB, IG) – dalinasi patarimais tvaresniam gyvenimui namuose, kalba apie maisto švaistymą,  skatina vietinės gamybos produktų pirkimą, kalba apie gyvulinės kilmės produktų naudojimo žalą.

 

 

  1. Ant medinės lentelės (tinklaraštis, FB, IG) – dalinaisi maisto receptais, kalba apie maisto švaistymą, maisto planavimą, palmių aliejų, augalinę mitybą.

 

 

  1. Cookingirony (tinklaraštis, FB, IG) – dalinasi maisto receptais, kalba apie maisto likučių panaudojimą, stengiasi nieko neišmesti, dalinasi kaip panaudoti produktus, kuriems gresia sugedimas.

 

 

Neabejojame, kad sąrašas nėra baigtinis (kaip ir kelias į tvarumą). Siekiant tvarumo maisto temoje svarbu kiekvieną dieną mūsų daromi pasirinkimai, tad tikimės, kad šis sąrašas padės jums atrasti sau artimų idėjų, patarimų ir, žinoma, tūkstančius įkvepiančių receptų!

 

Žinote dar? Rašykite viktorija@sustainablegastro.com