You are currently viewing Diverso

Diverso

DIVERSO

Triukšminga gatvė. Pirmyn atgal važinėjantys keleiviniai autobusai. Įvairios pasaulio šalys. Nuolat besikeičiantys svečiai. Restoranui DIVERSO tokia kaita ir tempas nesukelia jokių problemų. Būtent priešingai, tai, kad restoranas viešbučio dalis – viena iš jo stiprybių.

DIVERSO džiugina Kauno svečius jau devynerius metus. Atsidaręs Park in by Radisson viešbutyje (renovuotas „Neris“) esantis restoranas daugiausia aptarnauja į Kauną atvykusius svečius. Apsilankiusieji gali mėgautis šiltu riešutiniu interjeru, jaukiu modernumu ir žinoma, aukštos kokybės patiekalais, kurie dvelkia Skandinavija. Restoraną prižiūri ir kolektyvui vadovauja vadybininkė Indrė. Atskirai virtuvės vairą laiko ir 12 žmonių komandai vadovauja ilgamete patirtimi galinti pasigirti šefė Rita.

Sezoniška, bet nenuobodu

Tiek vadybininkė, tiek virtuvės šefė pabrėžia, kad svarbiausia – sezoniškumas. Valgiaraštis keičiasi du kartus per metus, pavasarį ir rudenį. Rudens meniu vyrauja sotesnis maistas, o pavasarį lengvesnis, daugiau daržovių. „Atsižvelgiame į tuo metu esančius produktus ir, žinoma, nepamirštame naujausių tendencijų“ sako restorano vadovė Indrė.

Tačiau gamtos įnorių paisymas tikrai neleidžia nuobodžiauti. „Naudojame kuo daugiau įvairių technologijų, žaidžiame su tekstūra, kad nebūtų nuobodu ir galėtume patiekalų įvairove džiuginti klientus.“ sako virtuvės šefė Rita. „Įvairių technologijų pritaikymas, žemų temperatūrų naudojimas, nepažeidžia natūralių produkto savybių, leidžia išlaikyti vitaminus“ priduria ji.

Tai, ko nori svečiai

Meniu sudarymas reikalauja nemažai pastangų ir kūrybos. Šefė atskleidžia, kad įkvėpimo suteikia kelionės, įvairios ekskursijos. Tačiau valgiaraščio atnaujinimo procese dalyvauja visas kolektyvas. Restorano vadovė pabrėžia, kad ypač svarbus aptarnaujantis personalas, nes būtent jis turi tiesioginį kontaktą su svečiais.

„Mūsų aptarnaujantis personalas yra labai atviras, visada stengiasi paklausti svečio nuomonės, išgirsti komentarus. Bendradarbiavimas labai akivaizdus“, sako Indrė. Taigi, produktai nėra vienintelis meniu elementas – atsižvelgiama ir į svečių norus.

Kauno identitetas

Restoranas pritaikytas viešbučio svečiams, nes jame jų daugiausia, tačiau, žinoma ateina ir kauniečiai. „Galimybę lankytis restoranuose turi mažesnė dalis Kauno gyventojų, jaunimas labiau renkasi picerijas ar greitą maistą, tačiau pačių restoranų situacija gerėja, ryškėja kokybė ir drąsa“ sako moterys, pridurdamos, kad kol kas Kaunas visgi dar neturi savo veido, vieno patiekalo ar produkto, kuriuo galėtų save pristatyti atvykėliams.

Tačiau DIVERSO supažindina miesto svečius su Lietuviška virtuve. Tą jie daro pusryčiu metu paruošdami lietuviškų patiekalų kampelį, kuriame atsiranda lietuviškas sūris su kmynais, kastinys, juoda duona ir panašūs produktai. „Žinoma, viešbučio svečiams pristatome šalį, į kurią jie atvyko, tačiau vengiame stereotipų. Jokių cepelinų“ sako šefė Rita. Ji taip pat pabrėžia, kad ir tradicinius patiekalus, tokius kaip šaltibarščiai, galima atgaivinti įdomiu patiekimu.

Socialinė atsakomybė

Kai siekiama geros kokybės patiekalų per kuo trumpesnį laiką ir kuomet stengiamasi klientui pasiūlyti kuo didesnę įvairovę, gali nukentėti aplinka ir grėsti pavojus socialinei atsakomybei. Tačiau panašu, kad šiam restoranui bėdų nekyla. Žinoma, kadangi koncentruojamasi ties skandinaviška virtuve, nerealu tikėtis jūros produktų vien iš Baltijos jūros, tačiau, tai, kas atsivežama iš toliau, derinama su vietiniais produktais, taip kompensuojama žala, ir išgaunami įdomūs deriniai.

Įvairovės virtuvė siekia ne įspdūdingu vienetinių produktų sąrašu, o įvairesniais vieno produkto ruošimo būdais. Taip pat, tie patys produktai dažnai atkeliauja iš Lietuvos. Restorano vadybininkė patvirtina bendradarbiaujanti su Dzūkijos ūkininkais, kurie sezono metu tiekia grybus ir uogas. Taip pat pastebi, kad ir artimesni Lietuvos ūkininkai jau augina daugiau produkcijos ir drąsiau ją siūlo, nes žino, kad galės įgyvendinti restoranų keliamus reikalavimus.

Na, o atėjus ruošimo metui, stengiamasi sunaudoti produktus iki paskutinio gabalėlio, kad liktų kuo mažiau atliekų. Nepamirštama ir rūšiuoti. Nesuvartoto maisto atliekas išveža tame besispecializuojančios įmonės, pagal viešojo maitinimo rekomendacijas. Atrodytų, elementarūs dalykai, tačiau ir jie reikalauja pastangų, bet moterys pritaria, kad pastangos atsiperka šimteriopai.

Kaunas Gastro

Tiek virtuvės šefė, tiek vadybininkė džiaugiasi pernykšte patirtimi Kaunas Gastro renginio metu. Pasak jų, restorane apsilankė daugiau nei 250 svečių, ir būtent šitoks didžiulis srautas žmonių bene labiausiai patiko kolektyvui. „Labiausiai užstrigo svečių emocija, kaip jie dalinosi įspūdžiais iš kitų vietų ir laukė, kol bus nustebinti iš naujo“ sako restorano vadovė Indrė.

Iššūkius mėgstančios moterys sako būtent dėl to sutikusios dalyvauti ir šiemet. Pasak virtuvės šefės šitokie išbandymai labai padeda augti komandai, skatina kūrybiškumą ir yra labai gera patirtis. Na, o vadovė teigia šiemet norinti dar labiau paruošti darbuotojus, siekia sklandumo, nes restoranui labai svarbu grįžtamasis ryšys. O tokių renginių metu, kai šitiek daug žmonių, labai svarbu nepamiršti kiekvieno iš jų, todėl, be ypatingo maisto ir aplinkos, žada ir šiek tiek staigmenų.