You are currently viewing Kokias naujoves atneš šių metų „Vilnius Gastro Zero”?

Kokias naujoves atneš šių metų „Vilnius Gastro Zero”?

Gaivūs vėjai gastronominiame Vilniaus pasaulyje – sostinės restoranų šefai vėl ruošiasi kasmetiniam iššūkiui, į kurį šį kartą net dviems dienoms kviečiame kartu su atsinaujinusiu „Vilnius Gastro Zero”. Renginys šiais metais vyks balandžio 24 ir 25 dienomis, o jo dalyviams 12 restoranų ir barų ruošia savo prisistatymo patiekalus ir itin svarbią – maisto atliekų mažinimo – žinutę.

Kaip išduoda šių metų renginio pavadinimas, kartu su smagiu ir mėgiamu miestiečių ir miesto svečių renginiu norime žengti dar didesnį žingsnį bendruomeniškumo bei tvarumo link: be jau įprasto mūsų renginiuose elektroninio bilieto (neeivojant popieriaus) bei dalyvių skatinimo rinktis draugiškas aplinkai transport priemones, taip pat skatiname organiškų ir vietinių produktų naudojimą gaminant maistą ir, žinoma, visiškai atsisakyti plastikinių šiaudelių.

Todėl šiemet restoranai ir barai, dalyvaujantys „Vilnius Gastro Zero”, priima dar didesnį iššūkį sukurti specialius patiekalus bei gėrimus iš augalinės kilmės produktų ir patiekalams gaminti panaudoti produktus, kurie vis dar yra kokybiški ir saugūs, bet neturi ar jau yra praradę patrauklią išvaizdą: „pavargusius”, ne tokius gražius, dėmėtus ar kreivus vaisius, uogas ir daržoves.

Šefai žada būti itin išradingi ir į gastronominę kvapų, skonių ir pojūčių patirtį pakviesti ne tik gerai praleisti laiko, bet ir savo pavyzdžiu įkvėpti visus lankytojus drąsiai taikyti panašų kūrybingo ir tvaraus mąstymo principą ir savo namuose.

Be atliekų mažinimo, kūrybingumo ir įkvėpimo sunaudoti paverčiant į puikų patiekalą iš pažiūros “nuliūdusius” ir “prislėgtus” vaisius bei daržoves, šių metų renginys ypatingas savo trukme bei gastronominių maršrutų gausa.

Šių metų „Vilnius Gastro Zero“ vyks net dvi dienas, kurių metu bus galima rinktis 3 gastro kelius – mėlyną, geltoną arba žalią. Su vienu bilietu, registruotu išmaniuoju telefonu, galima bus aplankyti iki 6 restoranų, esančių pasirinktame maršrute.

Šiemet „Vilnius Gastro Zero“ dalyviai, pasirinkę Mėlynąjį maršrutą, bus kviečiami užsukti į restoranus „Korean Taste”, „Le Travi”, „Nomads”, „Šventaragio sodas” bei „Uncle Sam’s”.

Nusprendusiems rinktis Žaliąjį maršrutą, duris atvers ir specialius patiekalus tieks „Georgian House”, „Rieke Bistro”, „Stebuklai”, „Trinity Bar” bei „White Rice GAO”, o geltonajame maršrute prie jau minėtų vietų prisijungs „Mano Guru”.

Tai – jau ketvirtus metus sostinėje mūsų rengiamas „Vilnius Gastro” renginys. Įspūdžių, skonių ir patirčių jame netrūks. Bilietų kiekis ribotas, todėl norintys dalyvauti išskirtiniame kulinariniame nuotykyje turėtų suskubti ir įsigyti bilietus mūsų svetainėje.