You are currently viewing Optimistai

Optimistai

Optimistai

Viena iš pagrindinių Kauno gatvių. Visai šalia – triukšminga autobusų stotis. Nors atsidarė tik prieš porą mėnesių, restoranas jau rodo didžiulį savo potencialą ir sulaukia nemažai lankytojų.

Restorano savininkas Mindaugas yra ir virtuvės šefas, kartu ir vadovauja visam restoranui. Nuo pat pirmos dienos idėja buvo aiški – kokybė, gebėjimas prisitaikyti ir nuolatinis tobulėjimas.

Moderni virtuvė

Restoranas atrodo modernus, bet visgi lieka svetingas ir šiltas. Tai priverčia ir vakarienės tikėtis innovatyvios, stulbinančios, tačiau kartu ir pažįstamos, jaukios, kokios ir turėtų būti visos vakarienės.

Mindaugas pačioje pradžioje patvirtina, kad pagrindinis restorano tikslas – maisto kokybė. Patiekimas jau antraeilis dalykas. “Mes norime, kad ir vieta, ir lėkštė būtų tvarkingos, švarios, be jokių bereikalingų priedų. Maistas, ingredientai ir skonis turėtų išsiskirti, ne kas kita.”, – sako jis.

Nebijoti keistis ir eiti į priekį

Kas jiems ir padeda išsiskirti yra geros kokybės produktai, kuriuos renkasi restoranas. Mindaugas bendradarbiauja su vietiniais ūkininkais, kurie tiekia daržoves ir mėsą. Kai kiti restoranai mato tai kaip sunkumą, nes vietiniai ūkininkai negali garantuoti produktų kiekio ar nuolatinio tiekimo, šis restoranas paverčia tai savo stiprybe.

“Meniu nuolat keičiasi priklausomai nuo to, ką galime gauti. Nebijome keistis ir prisitaikyti. Įdedame į tai pastangų ir gretai judame į priekį”, – sako šefas. – “jei žinau, kad vieno ar kito ingrediento kažkurią savaitę negaliu gauti, gaminu kažką kitą, iš to, ką gauti galiu. Jokių problemų. Svarbiausia, kad produktai būtų šviežūs ir vietiniai”, – priduria jis.

Kauno virtuvė

Mindaugas džiaugiasi galėdamas priklausyti Kauno gastronominiam žemėlapiui, nes jaučia, kad restoranai mieste tobulėja. “Yra daug gerų vietų, kur galima skaniai pavalgyti. Maisto kokybė vis kyla. Nėra taip, kad anksčiau buvo blogai, tačiau tobulumui ribų nėra”, – sako jis.

Taip pat jis pritaria, kad kai pasiūla gerėja, ir žmonės pasidaro išrankesni. “Restoranų svečiai nemažai išmano, žino, ko nori savo lėkštėje. Jie nori geros kokybės maisto, o tai mes ir galime pasiūlyti”, – priduria šefas.

Kaunas Gastro

Mindaugas jau dalyvavo Vilnius Gastro šiais metais, kol dar dirbo restorane “Element”, ir jų rezultatai buvo tikrai geri. Tačiau šefas nedarys visko taip pat vien dėl to, kad tai atnešė sėkmę kitur. Miestas kitas, žmonės kiti, tad ir patirtis bus kita, bet tikrai ne prastesnė, pažada jis.

“Optimistai” mato šį renginį kaip gerą būdą įvertinti Kauno gastronomiją, supažindinti žmones su naujais restoranais ir patiekalais. Šitoks renginys reikalauja daug pasiruošimo bei komandinio darbo ir tik sustiprina restoraną, o šis restoranas nusiteikęs optimistiškai, tad sunkumų neturėtų būti.