You are currently viewing Restoranas DIA

Restoranas DIA

DIA

Atokesnė miesto gatvė. Moderni elegancija. Nepriekaištingas aptarnavimas ir dėmesys. Įspūdingas interjeras ir kokybė. Šitaip ir panašiai būtų galima apibūdinti netoli senamiesčio įsikūrusį restoraną DIA.

Dar tik dvejus metus gyvuojantis restoranas jau spėjo užsitarnauti sau vardą ir, atrodo, neketina sustoti. Kaip vėliau paaiškėja, sėkmė slypi tvirtoje komandoje ir išskirtiniame dėmesyje kiekvienai lėkštei. Restoranui vadovauja direktorė Vaiva, o komandai virtuvėje – jau beveik metus šiame restorane dirbantis šefas Edgaras.

Tarptautinė virtuvė

Restoranas puoselėja viso pasaulio šalių virtuvę. Pasak vadovės, nesikoncentruojama tik į Azijos, tik į Europos, ar tik į Skandinavijos šalių virtuves, stengiamasi iš visur pasiimti tai, kas geriausia. Atsižvelgiama į tai, ką kokiu metu įmanoma gauti, ką iš ko būtų galima kuo efektyviau ir įdomiau pagaminti. „Kadangi pristatome viso pasaulio virtuvę, įvairiausi produktai keliauja iš įvairiausių pasaulio vietų, ir natūralu, kad Indijos vandenyne randamos žuvies neieškome Lietuvoje“ sako vadovė Vaiva.

Tačiau su ypatingų produktų tiekimu problemų neturintis restoranas kartais būna nuskriaudžiamas gamtos ir paprasčiausiai nėra ko tiekti. „Jeigu vandenyne audra, tuomet žuvies negauname. Žinoma, nukenčiame, bet jokiu būdu nebandome apgauti kliento kažkokiu pakaitalu. Tiesiog pasakome, kad neturime“ teigia šefas Edgaras.

Išskirtinis dėmesys ir kokybė

Meniu keičiasi pagal sezoniškumą. Nors dalis produktų gabenama iš toli, dėl patikimų tiekėjų ir gerai veikiančios sistemos, šviežumas nenukenčia. „Prioritetu laikome šviežumą. Dėl jo galime išlaikyti išskirtinę maisto kokybę ir džiaugtis vis sugrįžtančiais klientais“ sako vadovė, pridurdama, kad jie tikriausiai sugrįžta ir dėl kainos ir kokybės santykio.

„Gaminame lyg sau“ sako šefas Edgaras – „Dažnai kuriam nors komandos nariui sakau, „pažiūrėk į lėkštę, ar būtum patenkintas ją gavęs?“ ir tuo viskas išsisprendžia“. Vadovė  Vaiva jam pritaria, sakydama, kad lėkštė turi ne tik gražiai atrodyti, bet ir džiuginti savo turiniu. „Žmonės čia ateina pietauti, vakarieniauti. Neužtenka vien gražiai patiekti, suprantame, kad klientas turi ir pavalgyti“ teigia ji.

Tvirta komanda

Dalis restorano sėkmės slypi komandoje. Prieš tai buvusi trintis laikui bėgant dingo ir darbuotojai gali pasidžiaugti puikiais rezultatais. Vadovė pritaria, kad harmonija komandoje atneša harmoniją ir į lėkštę. „Kitose virtuvėse būna, kad didelio užimtumo metu net indai skraido ir sklinda riksmai, o čia net mane pačią stebina sklindanti ramybė.“ Sako ji.

Tai padeda kartu puoselėti restorano viziją ir idėjas. „Juk ir socialinė atsakomybė nėra vien rūšiavimas ar atliekų išvežimas, svarbu ir kokia vyrauja atmosfera“ sako vadovė. Ir tiesa, vos įžengus į restoraną jaučiama disciplina, ramybė ir rūpestis.

Atsakomybė

Kadangi restoranui  DIA ypač rūpi kokybė, nenuostabu, kad jos siekiama visame kame. Didžiulis dėmesys teikiamas produktų šviežumui, o tą teisingai išnaudoti padeda atsakingumas juos ruošiant. „Stengiamės nieko neišmesti, patys kepame duoną, pratiname savo klientus prie kokybiško maisto“ sako restorano vadovė.

Tiek šefas, tiek vadovė pritaria, kad situacija Kauno restoranuose gerėja. „Klientas darosi išrankesnis, todėl ir restoranai turi prisitaikyti“ sako šefas Edgaras. „Pastebime įvairesnius produktus, įdomesnius jų panaudojimo būdus – tai džiugina“ teigia jis. Vadovė priduria, kad tobulėti dar yra kur, tačiau jau einama teisinga linkme.

Kaunas Gastro. Laimėtojai

DIA tikrai gali džiaugtis Kaunas Gastro patirtimi pernai. Jie lankytojų reitinge užėmė pirmą vietą. Jau turėdami patirties šiemet žada ir naujienų „Žinoma, šiemet bus kitaip. Žinome ko tikėtis, kadangi ir šefas kitas, tai ir maisto prasme bus kitaip.“ sako vadovė Vaiva.