You are currently viewing Siesta

Siesta

Siesta

Truputėlį toliau nuo miesto. Tolyn nuo aukštų betono namų, miesto šviesų ir triukšmo. Restoranas Siesta didžiuojasi galėdamas pasiūlyti šiek tiek daugiau nei skanų maistą ir gerą aptarnavimą – vakarą praturtina ir graži, natūrali gamta supanti restoraną.

Kad visa tai patirtumėte, reikia važiuoti 20 km., tačiau tikrai verta. Vadovė Ingrida ir virtuvės šefas Jaroslavas pasakoja kodėl.

Aukštos kokybės, tačiau neformalus

Siesta yra restoranas sukurtas vietoj buvusios senos lietuviškos sodybos. Nors juo lankytojai jau džiaugiasi tris su puse metų, restoranas vis dar ieško savo identiteto ir patiekalų, kurie reprezentuotų būtent jų viziją ir idėjas. Nepaisant to, kad yra šalia kelio Kaunas – Klaipėda, jie atsisakė tradicinių lietuviškų patiekalų, kuriuos galite sutikti kitose pakelės užeigose, ir iš karto siekė geresnės kokybės.

Todėl Jaroslavas ir Ingrida sutinka, kad vieta skirta žmonėms, kurie neskuba, kurie nori pasimėgauti savo laisvu laiku, nors ir kažkur keliauja. Žmonėms, kurie žino, ko nori savo lėkštėje. Tačiau Ingrida prideda – „Norime, kad maistas būtų aukštos kokybės, tačiau taip pat norime ir neformalios atmosferos, kad žmonės nesijaustų suvaržyti“, – sako ji.

Klientus pasitinkantis maistas

Jaroslavas yra pagrindinė meniu varomoji jėga, tačiau prie patiekalų tobulinimo, vertinimo prisideda visa virtuvės komanda. Pats meniu keičiasi du kartus – prieš šiltąjį ir šaltąjį sezonus. Šefas taip pat teigia besistengiantis pabėgti nuo taip lietuvių mėgstamų bulvių ir mieliau renkasi kruopas, tokias kaip lęšiai ar grikiai, tačiau dabar meniu atsiranda ir bulvių.

Socialinė atsakomybė

Jei ir restorano patiekalų receptai nėra paimti iš mūsų močiučių receptų knygų, daug produktų tiekiamų virtuvei yra lietuviški. Žuvis atkeliauja iš Lietuvos vandenų. Iš Biržų – jautiena, kurios didžioji dalis eksportuojama kitur. Dalis jos lieka Lietuvoje ir atitenka Siestai. Restoranas taip pat bendradarbiauja su Biomotorais, kurie surenka ir perdirba naudotą aliejų.

Siesta taip pat didžiuojasi savo komanda. Jie sutinka, kad sunku išlaikyti tuos pačius žmones, bet tie, kurie dirba jiems įgauna neįkainojamos patirties. „Darbo dienai prasidedant gera žinoti, kad ji bus praleista su mėgstamais žmonėmis, dirbant mėgstamą darbą. Taip pat mes save laikome gera mokykla, nes pastebime, kad po mūsų žmonės lieka restoranų versle, įsidarbina kitur, kyla pareigose“, – sako Jaroslavas.

Kaunas Gastro

Siesta pirmą kartą dalyvaus Kaunas Gastro, bet ir šis kartas bus netradicinis. Jie nesitikėjo, kad Kaunas Gastro dalyviai bus pasiruošę keliauti toliau iki jų restorano, todėl patys atkeliauja pas jus. Geltonojo maršruto gale, specialioje jų palapinėje, prieš keliaudami namo, gausite ypatingą Siestos dovaną.