You are currently viewing Višta Puode

Višta Puode

Višta Puode

Miesto centras. Judri S. Daukanto gatvė. Visai šalia dar judresnė Laisvės alėja. Kauniečių ir miesto turistų šurmulyje slepiasi jaukus šeimos restoranas „Višta Puode“. Restoranas, kurį sieja viena virtuvė, padalintas į tris erdves: Svetainę, kur galima mėgautis išskirtiniais pusryčių pasiūlymais, Traktierių, kur renkasi norintieji skaniai papietauti ir užkąsti,  ir Restoraną, skirtą ypatingoms vakarienėms ir degustacijoms.

„Višta puode“ gyvuoja jau beveik tris metus. Per tą laiką pirminė restorano vizija nepakito. Jaukumas ir maistas primenantis vaikystę vis dar vilioja klientus, šie nenusivylę, grįžta pavalgyti dar ne kartą. Restoranui vadovauja įkūrėjai Greta ir Egidijus. Šį kartą restorano istorija dalinasi Greta, kartu su vadybininke Vilte.

Vaikystės skonis

Kiekvieną atėjusį pasitinka šilta, draugiška, romantišką eleganciją primenanti, bet kartu moderni aplinka, ir jaukus stalelis ant kurio puikuojasi restorano atsiradimo istorija. Ją pasakoja ir vadovė Greta „Mes norėjome priminti vaikystės skonius, tuos patiekalus, kuriuos ruošdavo mamos, močiutės. Vien kvapas primena būtent tas ypatingas akimirkas, o pirmas kąsnelis negailestingai įtraukia. Tuo norime dalintis ir su savo lankytojais“

Ir iš tiesų, lankytojai gali grįžti į savo vaikystę apsilankę šiame restorane. Galima ragauti sušildančio vištienos sultinio, kepsnių, troškinių, pyragų ir ypatingų desertų. Kartu ir pačioje aplinkoje jaučiamas namų rūpestis. Orui vėstant, aptarnaujantis personalas pasiūlys didžiulę šiltą skarą, kad būtų patogiau ir nereikėtų niekur skubėti.

Tradiciška, bet neįprasta

Atrodytų receptai sugrįžtantys iš praeities turi gilias tradicijas ir tik kelis paruošimo variantus, tačiau „Višta Puode“ laužo tradicijas. Naminiai ledai, kuriems originalumo sąvoka lyg ir per menka, stebina deginto cukraus, agurkų ir mėtų, ar skrudintos duonos skoniais.

Paklausus iš kur kyla tokios idėjos, vadovė sako, kad įkvepia gamta, sezono metu esantys produktai. Kartu ir visa komanda dalinasi savo senelių, mamų receptais, kuriuos pritaiko šiuolaikiniam klientui. Norint įsitikinti, jog idėjos ir nauji skoniai veikia, svečiams dažnai pateikiamas klausimynas, kurio atsakymai leidžia suprasti, ką valgiaraštyje palikti, o ko – nebe, kas, beje, būna labai retai.

„Višta Puode“ Gretos teigimu, savo gamybos būdais grįžta prie to, kas nebedaroma. „Mažai kur tikriausiai patiekalas su silke pradedamas nuo silkės darinėjimo. Arba bulviniai blynai nuo bulvių skutimo.“, – sako Greta. Jai pritaria ir Viltė, sakydama, kad žmonėms dabar paprasčiausiai trūksta laiko. „Pasiilgę kažkokio produkto, jie gali ateiti pas mus ir pasidaryti sau mažą šventę“, – teigia ji.

Restoranas ir jo klientai

Vadovė džiaugiasi savo restoranu ir priduria, kad labai didelės konkurencijos nejaučia, nes eina ne lengviausiu keliu. „Matome dalį restoranų, kurie ženkliai eina į priekį, tačiau jų nedaug“,- sako ji. Taip pat pritaria, kad darbas sunkus, tačiau verta likti dėl galimybės nuolat kurti, keistis, kas neleidžia nuobodžiauti.

Tęsdama Greta sako, kad verta pasilikti ir dėl klientų ugdymo. „Mažai Kaune restoranų, kur galima kokybiškai, skaniai ir ne taip brangiai pavalgyti. Taip pat, dauguma klientų yra nekantrūs, tačiau mes savuosius pratiname prie laukimo, nes skanaus maisto laukti verta“, – sako ji.

Socialinė atsakomybė

Restoranas labai atsakingai žiūri į savo vaidmenį palaikant darną. „Kas liečia maisto išmetimą, tai jau nuo pat pradžių stengiamės pasiplanuoti žmonių skaičių, bent preliminariai nusistatome maisto kiekius, kas vėliau lemia ir mažesnį atliekų kiekį“ sako Viltė. Dar vienas iš restorano pasiekimų yra tai, kad jie bendradarbiauja su Maltiečiais. „Višta Puode“ ne tik kartu gamina sriubas įvairių akcijų metu, bet ir, reikalui esant, dalinasi produktais iš sandėlio.

Taip pat restoranas bendradarbiauja su ūkininkais ir vyno gamintojais iš Zarasų, Švėkšnos, Kėdainių ir kitų vietovių. Vieni ūkininkai, kurie su restoranu bendradarbiauja nuo pat įkūrimo, teikia jam kaimišką vištieną. Kiti – aprūpina ekologiškais kiaušiniais. Panašu, kad „Višta Puode“ turi siaurą, tačiau patikrintą tiekėjų ratą, kuris nenuvilia.

Kaunas Gastro

Apie pernykštę patirtį moterys atsiliepia tik teigiamai ir sako, kad taip jautėsi ir visa komanda. Pasak jų, tiek pasiruošimas, tiek pats renginys praėjo sklandžiai ir priduria, kad nuo tada, renginiui kurto patiekalo (Egidijaus močiutės Eleonoros troškinio) galima paragauti visada.

Tiesa, ką gamins šiemet, neatskleidžia, tad teks apsilankyti ir sužinoti patiems.