Žali Žali
Žali rūbai. Bešisypsantys veidai. Laiminga šeima. Už jų – laimingas, klestintis šeimos verslas. Indrė ir Vincas įkūrė dabar jau nemažai daliai žmonių žinomą ženklą – Žali Žali. Jie augina ir tiekia žalius daigus.
Tačiau vardas, kurį jie turi dabar, turėjo būti užsitarnautas ir jų verslo augimo istorija žavi. Iš pradžių tik du jauni žmonės su idėja, dabar – komanda dirbanti dėl vieno didelio tikslo. Taigi, kaip jiems tai pavyko?
Mažais žingsneliais
Na, mažais, tačiau su pasitikėjimu ir užtikrintumu. Indrė pasakoja, kaip palikus darbą ir išėjus vaiko auginimo atostogoms nesinorėjo sėdėti sudėjus rankų. Prieš tai dirbusi Jungtinėse Amerikos Valstijose, pas lietuvę daigų augintoją, ji jau turėjo šiokį tokį žinių bagažą, kuris leido pradėti tokį patį verslą Lietuvoje.
Pirma tai tebuvo keli daigų vazonėliai ar padėklai, keletas pristatymų kolegoms. Tačiau greitai viskas pasikeitė. Ir verslui ir daigams ėmus sparčiau augti teko ieškoti atskiros, tam pritaikytos vietos, palangių nebeužteko. Dabar Žali žali pristato savo daigus ne tik Kaune, bet ir Vilniuje bei Klaipėdoje, taip pat didžiuodamiesi tiekia juos didesniems restoranų tinklams.
Mažos sėklelės – didelė jėga
Tačiau ne viskas susiję su logistika. Norint plėstis, pirmiausia reikia turėti išpuoselėtą produktą ir įsitikinti, kad jis bus vertas pastangų. Dabar akivaizdu, kad produktas būtent toks. Žali, sultingi, riebūs saulėgražų, česnakų, porų, avinžirnių ir kitokie daigai yra sunkaus darbo ir nuolatinio noro tobulėti rezultatas.
“Buvo visokių iššūkių, daug pamokų išmokta, bet dėl to dabar produkto kokybė yra geresnė”, – sako Indrė. Vincas pritaria sakydamas, kad kas anksčiau buvo problema, dabar yra didelis žingsnis į priekį ir naujas kokybės standartas.
Daigai. Visur vien tik daigai.
Žinoma, idėja naudoti daigus maistui šioje šalyje buvo nauja, nebuvo daug žmonių, kurie būtų žaliavalgiai, ar tiesiog valgytų kuo daugiau žalio maisto, tokio kaip švieži daigai, tad Žali žali buvo vieni pirmųjų, kurie supažindino mūsų virtuves su šia naujove. Tačiau Vincas ir Indrė patys nėra žaliavalgiai, ar net veganai, jie tik rūpinasi savo, o dabar ir kitų, sveikata.
“Netgi buvo toks laikas, kuomet nenorėjome į daigus lėkštėje nė pažiūrėti, tačiau vis tiek auginome ir toliau tiekėme juos žmonėms”, – sako Indrė, pagrįsdama tą etapą tuo, kad ir taip matydavo daigus kiekvieną dieną, daug laiko prie jų praleisdavo, todėl lėkštėje norėdavosi ko nors kito.
Kaunas Gastro
Šeima džiaugiasi galėdama būti Kaunas Gastro 2017 dalimi. Jų ištobulinti natūralūs produktai lauks jūsų maršruto gale, kur galėsite paragauti to daigų šviežumo, paprastumo ir gyvybės.